November 28, 2022

Ukrayna ordusunu destekleyen bir sivil toplum kuruluşunun yaklaşık 4 milyon dolar değerinde Bitcoin bağışı aldığı bildiriliyor.

Bitcoin bağışları Ukrayna’ya akıyor
Mevcut bilgilere göre, bağışlar, grubun amacına 1000 ila 2000 dolar arasında bağış yapan 350’den fazla kişi tarafından yapıldı.

Elliptic, grubun daha önce Ağustos 2021’den bu yana Bitcoin bağışları aldığını ortaya koydu. Ancak bu bağışlar, aylık 4000 ila 5000 dolar gibi küçük kesirlerdeydi. Ancak Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından rakamlar birdenbire yükseldi.

Cryptocurrency, özellikle diğer ülkelerden bağışlar söz konusu olduğunda (geleneksel para birimine) sağlam ve büyüyen bir alternatif olduğunu kanıtladı.

Bu bağışla, söz konusu STK’nın fonları Ukrayna Ordusunun tıbbi malzemeleri, insani yardım, psikiyatri hizmetleri, askeri teçhizatı ve diğer amaçları karşılamak için kullanması bekleniyor.

Özellikle, “Come Back Alive” grubunun kripto bağışları alan tek STK olmadığına dair göstergeler var; ancak, diğer gruplar tarafından ne kadar artırıldığına dair çok az bilgi var veya hiç yok.

Basın zamanı itibariyle, bir bağışçı gruba 3 milyon doların üzerinde bir değere sahip 80 Bitcoin verdiği için cüzdandaki bağışlar 4 milyon doları aştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *