November 28, 2022

Robinhood’daki yatırımcılar, dün akşam yatırım uygulamasında bitcoin fiyatında görünüşte dik bir indirimle şaşkına döndüler.

25 Şubat Pasifik Saati (PT) akşamı, kullanıcılar yaklaşık 34.500 Dolar’dan bitcoin satın almak için sipariş verebildiler. Bu rakam, şu anda geçerli olan 38.500 Dolar’ lık piyasa oranının yaklaşık 4.000 Dolar altında.

Robinhood o zamandan beri Twitter’da bir açıklama yayınladı ve uygulamanın “geçici bir sorunla karşılaştığını ve bu sorunların bir saat boyunca kripto için yanlış bir görüntüleme fiyatına yol açtığını” açıkladı.

Sorun kısa sürede çözüldü, ancak aynı açıklamaya göre, bu süre zarfında işlem yapmaya çalışan müşterilerin siparişi yerine getirilmedi.

Twitter kullanıcıları, Robinhood’un diğer kripto uygulamaları ve borsalarındaki fiyatına göre ani ve açıklanamayan düşüşe dikkat çekti ve bazıları da siparişlerinin yerine getirilmediğini belirtip öfkesini dile getirdi.

Dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı geçtiğimiz hafta içinde 34.500 dolar ile 39.500 dolar arasında çılgınca dalgalandı ve bazıları son oynaklığı Rusya’nın Ukrayna işgaline bağlıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *