November 28, 2022

Avrupa Birliği (AB), geri dönüşle karşı karşıya kaldıktan sonra kritik kripto para birimi düzenlemeleri için bir oylamayı süresiz olarak erteledi.

Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) kripto para düzenleyici çerçevesini hazırlamaktan sorumlu Avrupa Birliği (AB) milletvekili Stefan Berger, Avrupa Parlamentosu‘nun paket üzerinde merakla beklenen bir oylamayı ertelediğini duyurmak için tweet attı.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, Bitcoin ağını destekleyen fikir birliği algoritması olan Proof-of-Work‘ü (PoW) yasaklayan bir hüküm, MiCA’nın son taslak versiyonuna girmenin yolunu buldu.

Geçirilirse, sakatlayıcı değişiklik 1 Ocak 2025’ten itibaren Bitcoin ve enerji tüketen teknolojiye dayalı diğer kripto para birimleriyle ilgili hizmetlerin sunulmasını yasaklayacak. Bazı Avrupa Birliği milletvekilleri, çalışma kanıtı algoritmasının “çevresel olarak sürdürülemez” olduğuna inanıyor.

Birçoğu başlangıçta, değişikliğin eklenmesini, çalışma kanıtı kripto para birimlerinde gelecekteki bir yasak olarak yorumladı. Böyle bir senaryonun gerçek bir olasılık haline gelmesiyle, kripto para topluluğunun birçok üyesi, yasa yapıcıları muhtemelen çizim tahtasına geri dönmeye zorlayan acımasız düzenleyici girişimden duydukları hayal kırıklığını dile getirdi.

Berger, mevcut MiCA taslağını “fiili bir Bitcoin yasağı” olarak yanlış yorumlamamanın kritik olduğunu söyledi:

Raportör olarak, MiCA Direktifinin fiili bir Bitcoin yasağı olarak yanlış yorumlanmaması benim için çok önemli.

Muhabir, masaya daha fazla açıklık getirmek için konuyla ilgili görüşmeleri sürdürmek için “acil bir ihtiyaç” gördüğünü iddia ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *